Haber Detay

Calendar 01.08.2023

Genç Bilet uygulaması ile sanat etkinliklerine 36 bin ücretsiz bilet

İzmir Büyükşehir Belediyesi, gençlerin sanata erişimini desteklemek için geçen yıl başlattığı “Genç Bilet” uygulamasına bu yıl da devam ediyor. İzmir Art uygulaması üzerinden üyelik işlemlerini yapan 15-30 yaş aralığındaki gençlerin yararlandığı Genç Bilet kampanyasında 36 bin ücretsiz bilet tanımlandı. Bilet hakkını elde eden 12 bin genç bir yıl boyunca istedikleri üç etkinliğe ücretsiz girebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Art uygulaması üzerinden hayata geçirdiği “Genç Bilet” ile gençlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 15-30 yaş aralığındaki gençlerin etkinliklere ücretsiz katılımını sağlayan uygulama, ekonomik anlamda kolaylık sağlıyor. İzmir Art üzerinden üyelik işlemlerini yapan gençlerin yararlandığı Genç Bilet kampanyasında 36 bin ücretsiz bilet tanımlandı. Bilet hakkını elde eden 12 bin genç bir yıl boyunca istedikleri üç etkinliğe ücretsiz girebilecek. Kampanyanın ilk etabında 7 bin gence tanımlanan bilet hakkı, ikinci etabıyla devam edecek. İzmir’e yeni gelecek üniversite öğrencileri ile ilk etaptan yararlanamayan gençler 5 bin kişilik kontenjandan faydalanabilecek. İkinci etabın başvuruları www.izmir.art üzerinden Eylül ayında duyurulacak.

İlk defa kullandım, çok mutluyum

Genç Bilet uygulamasını geçen yıl da bildiğini söyleyen ancak ilk defa bu yıl kullanan Beste Yavaş, “İlk defa bu yıl kullanmaya başladım, geçen yıl da yapılmıştı biliyorum. Çok memnun kaldım uygulamadan. Bu kampanya sayesinde belki de şu an gidemeyeceğim etkinliklerden yararlanabiliyorum, bizim için çok keyifli oluyor. Böyle bir uygulama ile biz gençleri düşünen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi.

Bütün etkinlikler İzmir Art’ta

Üniversite öğrencisi Elif Sucu Yavaş, “Gayet güzel ve oldukça verimli bir uygulama. Aktivitelere teşvik ediyor bizi. Bu benim ikinci katıldığım etkinlik. Ücretsiz bir şekilde tiyatro oyunlarına, konserlere katılabiliyorum” dedi. İzmir’e dair bütün etkinliklerin yer aldığı, bir kültür sanat ajandası olan İzmir Art için ise, “İzmir Art ile birlikte etkinliklerden haberdar olabiliyorum. Teker teker kültür sanat merkezlerine ya da konser alanlarına bakmıyorum, çünkü bütün etkinlikler İzmir Art uygulamasında yer alıyor” açıklamasında bulundu.

Bu ekonomide çok iyi geldi

Gençlere verilen değerden dolayı çok memnun kaldığını söyleyen Mithat Kayahan, “Bu sene ilk defa kullandım. Gençler için düşünülmüş bir uygulama. Çok beğendim ve çok memnun kaldım. Ekonomik anlamda kolaylık sağladı. Sosyal aktivitelere katılım sağlayabiliyorum. Aynı zamanda moral ve motivasyon oldu benim için” diye konuştu.