Haber Detay

Calendar 04.10.2023

Başkan Soyer Beydağ'da otizmli çocuklar için açılan merkezi ziyaret etti
"Çocuklarımız için elimizden geleni yapacağız” 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Beydağ Belediyesi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde hizmete aldığı Gelişim Destek Merkezi'ni ziyaret etti. Merkezde eğitim alan çocuklarla yakından ilgilenen Soyer, “Çocuklarımızın yüzünü daha fazla güldürmek için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Beydağ Belediyesi'nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde hizmete aldığı Gelişim Destek Merkezi'ni ziyaret etti. Başkan Soyer’e Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer ile Beydağ Belediye Başkan Feridun Yılmazlar'ın eşi Filiz Yılmazlar da eşlik etti.

Özel çocuklara özel ilgi
3-13 yaş arası otizmli çocukların ücretsiz olarak eğitim aldığı merkezi inceleyen Başkan Soyer, öğrencilerle yakından ilgilendi. Tire, Kiraz, Bayındır gibi çevre ilçelerdeki çocukların da eğitim aldığı merkezin çok kıymetli bir iş yaptığını ifade eden Başkan Soyer, “Sadece bu bölgede değil Türkiye'nin birçok noktasında ihmal edilen ve yeteri kadar önem verilmeyen bir alan. O boşluğu doldurmak ve mağduriyet yaşayan ailelerimizin nefes almasını sağlamak çok önemli. Ailelerin yorgunluklarını giderecek, evlatlarının daha huzurlu ve mutlu yaşamasına imkan verecek çözümler aradığı için başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

“Size sonuna kadar desteğimizi sürdüreceğiz”
Seferihisar Belediye Başkanlığı görevini yürütürken ilk yaptığı işlerden birinin özel çocukların hayatını kolaylaştıracak çalışmalar yapmak olduğunu vurgulayan Başkan Soyer, şunları söyledi: “Özel eğitim kurumu ile belediye arasında protokol imzalayarak, benzer bir çok hizmet vermeye başlamıştık. Bu konuya yabancı değilim çünkü ben de yıllarca bu konuya emek verdim. Buradaki eksiklikleri ben de gördüm. Çocukların kendi aralarında sosyalleşmesi çok önemli. Size sonuna kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Çocuklarımızın yüzünü daha fazla güldürmek için elimizden geleni yapacağız.”

“Biz bu işe gönül verdik”
Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ise özel çocukların topluma entegre edilmesi konusunda yaşanan sorunların olduğuna dikkat çekerek, “Biz bu işe gönül verdik ve elimizden gelen tüm desteği göstereceğiz. Bize hediye ettiğiniz engelli aracı için teşekkür ediyorum. Eğitime gelen arkadaşlarımızı yerinden alıp, eğitim verip tekrar evine götürüyoruz. Bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Veliler de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'a katkılarından dolayı teşekkür etti.