Haber Detay

Calendar 29.02.2024

OPTIC World İzmir 8 Mart’ta kapılarını açıyor

İzmir’in “gözü” bu fuarda olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i fuarlar kenti yapma hedefi doğrultusunda çalışan İZFAŞ, bu yıl ilk kez optik gözlük ve oftalmoloji sektörlerini kentte buluşturuyor. OPTIC World İzmir Fuarı, 8-10 Mart tarihlerinde Fuar İzmir’de yapılacak. Yalnızca profesyonel ziyaretçinin katılabileceği OPTIC World İzmir, optik endüstrisinin ve uluslararası markaların buluşma noktası olacak.

İzmir’i fuarlar kenti yapma hedefiyle kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fuarcılık şirketi İZFAŞ, sektör temsilcileri ile meslek komitelerinin önerilerini dikkate alarak kente yeni fuarlar kazandırmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından, İzmir Ticaret Odası 32. Gözlükçülük Meslek Komitesi’nin önerisi ve öncülüğü ile 3. Bölge Optisyen-Gözlükçüler Odası katkılarıyla hayata geçirilen OPTIC World İzmir - Optik, Gözlük, Oftalmoloji ve Teknolojileri Fuarı, 8 Mart Cuma günü Fuar İzmir’de kapılarını ziyarete açıyor. Görüş kalitesini artırmak veya estetik arayışlara cevap verebilmek için geliştirilen yeni teknolojileri, aksesuarlar ile ekipmanları bir araya getiren ve bunları optik sektörü profesyonelleriyle buluşturmaya hazırlanan OPTIC World İzmir, 10 Mart akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Optik sektörünün öncüleri ve yenilikler İzmir’de

Fuar, bir yandan ünlü markalar ve yenilikçi ürünlere ev sahipliği yaparken bir yandan da optik sektörünün öncülerini ve ileri teknoloji ürünlerini bir araya getirerek katılımcılara sektördeki son gelişmeleri takip etme ve yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak. Fuarın ürün gruplarını gözlük çerçeveleri, gözlük yedek parçaları, optik endüstri makineleri, güneş gözlükleri, sporcu gözlükleri, koruyucu gözlükler, optik camlar, kontak lensler, kontak lens aksesuarları ve bakım ekipmanları, gözlük kılıfları, güneş gözlüğü camları, optimetrik, oftalmolojik cihazlar ve aksesuarları, oftalmolojik ölçüm tanı ve tedavi cihazları, optik atölye ve laboratuvar için makine ve ekipmanları oluşturuyor.

Fuarın ziyaretçi profili ise optisyenler ve optik sektörü çalışanları, cam imalatçıları, çerçeve imalatçıları, yedek parça ihracatçıları ve satıcıları, makine ithalatçıları ve satıcıları, perakende mağazalar ve mağaza zincirleri, malzeme firmaları, distribütörlük almak isteyen firmalar, tasarımcılar, sektör kurumları, göz doktorları, göz ve gözlük kurum ile kuruluşları, gözlük aksesuar üreticilerinden kurulu.

Yeni anlaşmalar yapılacak

Fuarla birlikte sektörün marka bilinirliğinin artmasına destek vermek, optik sektöründeki yeni işbirliklerini teşvik etmek, yeni pazarlara açılma imkanı sağlamak, profesyonel sektörel ziyaretçiyi üretici ile buluşturmak amaçlanıyor.

OPTIC World İzmir ile kentte optik sektörü için son teknolojik gelişmelerin takip edilebileceği ve yeni işbirliklerinin oluşturulabileceği alan yaratıp kent ve ülke ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor. Fuarda gerçekleştirilecek B2B programlarına da Bulgaristan, Kosova, Kırgızistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir gibi ülkelerden 100’e yakın sektör profesyonelinin gelmesi bekleniyor.

Fuar; Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (İEOSB), Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği (TOGB), 3. Bölge Optisyen-Gözlükçüler Odası (İOGO) tarafından destekleniyor.